Co je Ozón

Ozón  je plyn skládající se ze tří atomů kyslíku. Jeho chemická značka je O3.

Ozón a jeho kladné vlastnosti jsou známy již od 19. století.

Ozón  je nejsilnějším známým ekologicky a chemicky čistým dezinfekčním a oxidačním prostředkem.

Ozón  je jeden z nejúčinnějších oxidačních prostředků – jeho sterilizační efekt je cca 3500x účinnější než při použití chlóru.

Ozón se používá pro dezinfekci vod a různých látek ve farmaceutickém průmyslu a lékařství.

Ozón  se vyznačuje charakteristickou vůní, jakou můžeme cítit ve vzduchu po typické letní bouřce.

Ozón likviduje i ty patogeny, které jsou vůči působení chlorových přípravkůodolné

Ozón  se v lékařské praxi využívá k léčbě poruch prokrvení, virových, antibakteriálních a mykotických onemocnění, k aktivaci imunitního systému. Moderní transfúzní stanice využívají ozon ke sterilizaci krevních konzerv, jako dokonalý nástroj proti přenosu viru hepatitidy a HIV.

Ozón likviduje bakterie, viry, spory, plísně, patogeny, alergeny a jiné organismy.

Ozón má vysokou dezinfekční účinnost, která je prokázána jak nezávislými laboratořemi například světově uznávanou certifikační laboratoří švýcarské společnosti SGS – Société Générale de Surveillance, ale také i státními institucemi, např. americkou FDA – Food and Drug Administration.

Ozón likviduje toxiny, které se uvolňující z plastů, koberců, závěsů, čalounění, z izolací, z barev, z laků atd.

Ozón  pro své výjimečné vlastností se ozón využívá k dezinfekci a dezodorizaci uzavřených prostor např. bytů, kanceláří, hotelových pokojů, nemocničních pokojů, čekáren, prodejen, interiérů automobilů včetně automobilových klimatizací  atd.

Ozón  přímo likviduje pachy například cigaretový kouř, pachy po zvířatech, pachy po vaření a ostatní pachy.

Ozón nepřekrývá pachy jako např. různé deodoranty, chemické osvěžovače vzduchu, parfémy do elektrických zásuvek, gely pro parfemaci interiérů různé vůně, osvěžovače vzduchu atd., které jsou mnohdy zdraví škodlivé či zdraví neprospívající. Ozón tyto pachy přímo likviduje.

Ozón při aplikaci proniká do všech obtížně přístupných míst, jako jsou skuliny, mezery, kouty a taktéž proniká do pórů materiálů.

Ozón nezanechává toxická rezidua a jeho molekuly tvořené třemi atomy kyslíku se samovolně rozkládají na molekuly kyslíku.

Ozón díky vysoké oxidační schopností likviduje taktéž karcinogeny, chlorované bifenyly, organické sloučeniny, kyanidy, fenoly, síru,, jedovaté aromatické látky, vysokomolekulární sloučeniny. Detoxikační schopnost ozónu je tak silné, že likviduje nejrezistentnější Echoviru 12 do 12 minut.

Ozón a jeho dezinfekčních vlastností se v lékařství využívá například k léčbě virových, bakteriálních a mykotických onemocnění a taktéž k aktivaci imunitního systému. Nové typy transfúzních stanic již dnes běžně využívají dezinfekční vlastností ozonu ke sterilizaci krevních konzerv, jako dokonalý dezinfekční nástroj proti přenosu viru hepatitidy a HIV.