Vaše zdraví

Chemická látka použitá při dezinfekci a dezodoraci pomocí ozónového generátoru

Kyslík – Ozón  je plyn skládající se ze tří atomů kyslíku. Jeho chemická značka je O3.

Ozón  pro své výjimečné vlastností se ozón využívá k dezinfekci a dezodorizaci uzavřených prostor např. bytů, kanceláří, hotelových pokojů, nemocničních pokojů, čekáren, prodejen, interiérů automobilů včetně automobilových klimatizací  atd.

Chemické látky, které jsou  používány v chemických osvěžovačích vzduchu, parfémech do elektrických zásuvek a gelů pro parfemaci interiérů

Formaldehyd

Dichlorodifluormethanol

Trichlorfluorometan

Fenol

Dichlorobenzen

Benzylalkohol

Naftalen

Limonen

Etanol

Terpinen

Terpineol

Xylenové pižmo

Ropné deriváty

Těkavé organické látky

Těkavé kapaliny xylen a styren

Alifatické uhlovodíky s krátkým řetězcem

Odborníci varují, že takovéto nebezpečné látky, mohou způsobit poškození plic, nádory, rakovinou nosu a krku a může také způsobit bolesti v krku, kašel, krvácení z nosu a pálení očí  a způsobit i celoživotní problémy jako například astma.

 

Je třeba věnovat pozornost i tzv. Syndromu nemocných budov

Syndrom nemocných budov (SBS) je kombinace onemocnění (syndrom) spojené s jednotlivými místy v práci (kancelářská budova), nebo bydliště. V roce 1984 Zpráva Světové zdravotnické organizace uvedla, že až 30% nových rekonstrukcí budov na celém světě mohou být spojeny s příznaky SBS. Většina syndromů nemocných budov souvisí se špatnou kvalitou vnitřního ovzduší .

Obyvatelé SBS budov si stěžují na symptomy, jako jsou podráždění očí, nosu, krku; neurotoxické nebo celkové zdravotní problémy, kožní onemocnění, nespecifické reakce z přecitlivělosti; špatné vnímání vůní a chutí.
Zdroj článku : Vikipedie